МАКЕДОНИЈА

Аеродром и Центар на врвот на листата по бројот на заразени со Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1.630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, од кои 58 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 68

• Гази Баба – 74

• Аеродром – 93

• Карпош – 71

• Центар – 89

• Кисела Вода – 64

• Ѓорче Петров – 36

• Бутел – 33

• Шуто Оризари – 16

• Студеничани – 10

• Сарај – 14

• Арачиново – 8

• Илинден – 23

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 5

• Петровец – 7

• Зелениково – 1

• Странец – 9

• Нераспределен-1

Поврзани вести

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Пецас: Многу е позитивно што француската страна сега е поотворена за компромис

Берта Китинска

Казни за три лица од Радовиш за непочитување на полицискиот час и мерката самоизолација

Влатко Зорба

Меља: Во втората фаза коронавирусот се прошири во сите населени места во Дебар

Берта Китинска

Негувателка од кумановска градинка е позитивна на коронавирус

Александар Петровски

Русковска: Постои можност „бомбите“ да се користат како докази во постапките наместо како индиции

Viktor Jovanov