МАКЕДОНИЈА

Аеродром и Центар со ист број на активни случаи на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19 од кои 43 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје).

• Чаир – 64
• Гази Баба – 76
• Аеродром – 96
• Карпош – 67
• Центар – 96
• Кисела Вода – 61
• Ѓорче Петров – 42
• Бутел – 30
• Шуто Оризари – 18
• Студеничани – 9
• Сарај – 12
• Арачиново – 6
• Илинден – 24
• Сопиште – 3
• Чучер Сандево – 5
• Петровец – 6
• Зелениково – 1
• Странец – 9
• Нераспределен-1.

Поврзани вести

Николовски: Груевистички кадри го освежија сеќавањето на режимскиот стил на владеење

Обезбедени 31 единица конвалесцентна плазма за третман на 31 пациент со Ковид-19

Левица: ОЈО и МВР да кажат до каде е постапката за хакерските напади на ДИК

Александар Петровски

Заврши расправата по Законот за Советот на јавните обвинители, ќе се гласа утре

Stefanija Kuzmanovska

До крајот на следната недела се очекува да бидат затворени сите приговори за платежните картички

Влатко Зорба

Со воз по 700 патници дневно: Пандемијата ја одложи и сезонската линија Белград-Скопје-Солун