МАКЕДОНИЈА

Аеродром повторно близу стотка по активни случаи

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа регистрирани се 141 случај со Ковид-19, направени се 1.559 тестирања, а оздравени се 94 лица.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 62
• Гази Баба – 80
• Аеродром – 97
• Карпош – 83
• Центар – 91
• Кисела Вода – 69
• Ѓорче Петров – 47
• Бутел – 29
• Шуто Оризари – 17
• Студеничани – 8
• Сарај – 12
• Арачиново – 5
• Илинден – 25
• Сопиште – 3
• Чучер Сандево – 5
• Петровец – 7
• Зелениково – 2
• Странец – 8
• Нераспределен-1. рп/скс/

Поврзани вести

Кочовска: Ќе обезбедиме 600 милиони евра, но и тие нема да се доволни за покривање на штетите од коронавирусот

Viktor Jovanov

Верниците од исламска вероисповед го почнаа рамазанскиот пост

Берта Китинска

Жители на Маџари: Ако не се тие канти нема што да јадеме, а сега и тоа ни го забранија поради коронавирусот (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Јанева: Мојата работа беше уникатна и несекојдневна

Понеделник неработен за сите, петок за граѓаните од православна вероисповед

Берта Китинска

С.Македонија шест години ќе биде земја-домаќин на командата на бригадата на Југоисточна Европа

Берта Китинска