МАКЕДОНИЈА

Аеродром со 661 активни случаи на ковид на врвот на листата

Министерството за здравство информира дека во Скопје има 3551 активни случаи на Ковид-19.
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје).
• Чаир – 169
• Гази Баба – 460
• Аеродром – 661
• Карпош – 541
• Центар – 508
• Кисела Вода – 432
• Ѓорче Петров – 299
• Бутел – 168
• Шуто Оризари – 29
• Студеничани – 8
• Сарај – 27
• Арачиново – 8
• Илинден – 61
• Сопиште – 31
• Чучер Сандево – 19
• Петровец –21
• Зелениково – 9
• Странец – 20
• Нераспределен- 80

Поврзани вести

Најтешката форма на коронавирусот тешко се третира, вели Филипче

Влатко Зорба

Димитров: Ставот на опозицијата не е здрав рефлекс за нацијата

Никола Поповски

Повторно ќе му се суди на Латас за предметот „Тревник“

Филипче: Од 7 конфекции во Штип, 3 работат со 50 проценти од капацитетот

Шилегов: Опозицијата го блокира законот за Јавно обвинителство

Viktor Jovanov

На граничните премини без задржувања

Влатко Зорба