МАКЕДОНИЈА Политика

Агим Јонуз: Македонија овој момент ја подразбираат како огромно претпријатие каде што единствена борба е поделбата на фотељите

Во гостувањето во Само Вистина на Канал 5, аналитичарот Агим Јонуз смета дека најголеми фраери во моментов се малите партии бидејќи од нив зависи составот на Владата.

-Факт е дека кај Албанците се провејува еден националистички шмек. Сметам дека и кај партиите на  Албанците и кај Македонците се измешани идеологиите.

Македонија овој момент ја подразбираат како огромно претпријатие каде што единствена борба е поделбата на фотељите.

Најголемите фраери во моментов се малите партии затоа што од нив зависи составот на владата. На пример Апасиев со два пратеници може да прави што сака.

Со години тој еден глас на Амди Бајрам беше најкомерцијален. Амди Бајрам даваше гол со пета овие даваат меѓу нозе, рече Јонуз.

 

.

Поврзани вести

Нов протестен марш: Активистите не сакаат празни ветувања, надлежните велат се намалува загадувањето

Никола Поповски

Девојката од Штип: Видеото е старо два месеци, не пријавив бидејќи ми се закануваа

Влатко Зорба

Адеми: Ќе се разгледаат сите опции дали да се повлече или да се корегира учебникот по Социологија

Едно лице загина во сообраќајка на патот Штип – Кочани

Реновирано живеалиштето за кенгури во Скопје ЗОО

Влатко Зорба

Филипче: Имаме доволно тестови за да ги задоволиме потребите на нашата земја

Влатко Зорба