МАКЕДОНИЈА

Алаѓозовски и Поповски именувани за национални координатори во Владата

Владата денеска го разреши Роберт Алаѓозовски од должноста Национален координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка и го именуваше за Национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка.

Како што соопштија од Владата, за Национален координатор за одговорно владеење и транспарентност е именуван Роберт Поповски.

Поврзани вести

Се обидел да изврши полов напад врз деветгодишно девојче во Куманово

Наумовска: Учебната година ќе започне до средината на септември

Никола Поповски

Дали на 1 септември училишните клупи ќе останат празни ќе зависи од епидемиолошка слика

Дваесет новозаразени со Ковид-19 во тетовскиот регион

Никола Поповски

МЗ: Починаа шест пациенти, регистрирани се 128 нови случаи на Ковид-19

Берта Китинска

Бузаку: Ова е лична режија на Сулејман Реџепи