МАКЕДОНИЈА Политика

Алијанса за Албанците и Алтернатива утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан откако двете парти се согласиле заеднички да учествуваат во изборите што следат.

Свеченоста за потпишување ќе биде проследена со прес-конференција на која ќе се обратат Зијадин Села и Африм Гаши во Холидеј Ин. По потпишувањето, двајцата претседатели и другите членови на партијата ќе се сретнат со граѓаните во скопската чаршија.

Поврзани вести

Заев ќе има обраќање на промоцијата на збирката сказни „Моето патување во Фантазија“

Заев: Училиштата ги правиме енергетски ефикасни

Влатко Зорба

Гаши: Со НАТО почнува нова историја за нас

Берта Китинска

Ангеловска-Бежоска: Неопходни се структурни промени кои ќе влијаат позитивно на продуктивноста човечкиот и физичкиот капитал

Влатко Зорба

Демократски сојуз: Македонија не може да ги разреши проблемите на ЕУ

Влатко Зорба

Започна поставувањето на новата комунална опрема

Влатко Зорба