МАКЕДОНИЈА Политика

Американска амбасада порача дека пресудата за Панчевски е позитивен чекор напред

Американската амбасада во Скопје денеска преку Твитер порача дека пресудата за поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски е позитивен чекор напред.

-Објавата на Основниот суд во Велес дека поранешниот претседател на Кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, е осуден на три и пол години затвор за злоупотреби на АКМИС е позитивен чекор напред за барање одговорност за оние што се обвинети за поткопување на судската независност, порачаа од Американската амбасада.

Поврзани вести

Цариници нападнати за време на акција во Тетово, запленети 113 килограми режан тутун и 415 кутии цигари

Азески: Ако конечно не завладее правото, бизнисот ќе регистрира компании во Прешево, Сандански, Солун…

Никола Поповски

Зиков: Членството во НАТО е производ на болни и тешки реформи

Александар Тодески

Директорот на БЈБ побара полицијата да биде ослободена од партиската политика

Општина Центар ги затвори сите отворени детски игралишта

Влатко Зорба

Владата на седница во 17 часот ќе одлучи за 58 часовниот карантин