МАКЕДОНИЈА

Антонијо Милошоски хоспитализиран на Инфективната клиника

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ е хоспитализиран на скопската Инфективна клиника, објавија повеќе медиуми.

Според информациите, тој денеска бил примен со покачена температура, а неговата состојба во моментов е стабилна.

Пред 4 дена мајката на Милошоски, која е медицинска сестра, објави дека е позитивна на ковид-19, а тој посочи дека поради контакт со неа му е одредена изолација до 6 јули до кога треба да направи два теста.

Нема информација дали и кога Милошоски се тестирал за новиот коронавирус.

Поврзани вести

02 Иницијатива: Чии интереси бранат и кого го застапуваат во Собранието пратениците кои не гласаа за Законот за управување со отпадот

Ивана Рамаданова

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

МНР: Успешно репатрирани 125 македонски граѓани од Стокхолм, Копенхаген и Ајндховен

Влатко Зорба

ССНМ: Со најавата за згаснување на весникот „Независен“ уште повеќе се влошува социјално-економска состојба на новинарите

Заев: Кој направил штета врз државниот буџет ќе си одговара

Александар Тодески

Дурловски пречекан од млади во Вевчани со порака: Дали животите вредат 200 илјади евра