МАКЕДОНИЈА

АРМ: Наша должност е да го дадеме максимумот во спроведување на мерките (фото)

Воената полиција од вечерва се вклучува во обезбедување на дел од објектите одредени за карантински престој.

-Наша должност е да го дадеме максимумот во спроведување на мерките за спречување на ширењето на Ковид 19. Здравјето е најважно, ние сме тука, будно следиме и ги извршуваме доделените задачи во испомош на колегите од МВР кои ги контролираат мерките за ограничено движење. За здравјето на сите нас, порачуваат од Армија на Република Северна Македонија.

Поврзани вести

Дополнителна јулска испитна сесија за полагање правосуден испит

Муслиу: Опозицијата не сакаше враќање на Парламентот, сега не сака ни одржување на изборите

Документи откриваат скандал, како Мицкоски криминално испумпувал пари од ЕЛЕМ за луѓе од ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски: Победува Обновата за Македонија, ќе надохнадиме се што е изгубено

Влатко Зорба

„Прв до врв“ организира виртуелни трки на Водно

Мицкоски: Жителите на Иловица и Штука ќе одлучуваат што ќе се случи со рудниците