МАКЕДОНИЈА

Армијата во асистенција на полицијата за обезбедување на препорачаното растојание

Припадниците на 1. пешадиски баталјон на Армијата од денеска се вклучуваат во асистенција на полицијата за обезбедување на препорачаното растојание пред институциите во Куманово каде има зголемено присуство на граѓани.

-Даваме поддршка и на Црвениот крст во Куманово во доставување на пакети за социјално ранлива категорија граѓани. #СекогашПодготвени, за граѓаните!, велат припадниците на 1. пешадиски баталјон на Армијата.

Поврзани вести

Институт за јавно здравје: Над 10.700 заболени од грип сезонава

Stefanija Kuzmanovska

Филипче за 1 Мај: Како ќе биде организиран следниот викенд зависи од граѓаните

Stefanija Kuzmanovska

Ангеловска: Ќе бидеме флексибилни, ќе има измени во протоколите за кафулињата

Прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче

ССК: Мерки за институционално справување со загадувањето и климатските промени

Stefanija Kuzmanovska

Ќе се спроведат карантински мерки во одредени општини ако бројот на заразени се зголеми, вели Филипче