МАКЕДОНИЈА

Автобусите на ЈСП се дезинфицираат со распрскувач

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов објави фотографии од дезинфицирањето на еден од автобусите на ЈСП.

– Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни институции, како и на одговорно однесување кон колективното здравје, на секој од нас поединечно. Здравјето на секој човек е најважно – напиша Шилегов на Фејсбук.

Поврзани вести

Повеќе починати мажи од Ковид-19 отколку жени во земјава

Османи: Кина ќе донира над пет илјади тестови за КОВИД-19

Берта Китинска

Чепреганов: Има 80 отсто кои ги почитуваат препораките и 20 отсто кои не ги почитуваат

Ципрас: Каде се борците за Македонија сега кога Мицотакис го почитува Договорот од Преспа?

Stefanija Kuzmanovska

Протестот против полицискиот час нема да се одржи

Заев: Во новата 2020 година да го направиме најдоброто за нашата земја

Ивана Рамаданова