МАКЕДОНИЈА Политика

Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар

Јанко Бачев во гостувањето во Само Вистина смета дека сите влади во изминатите 30 години се резултат на американската амбасада.

-Не е ништо ново со владиниот состав, нив ги прави американската амбасада. Кога си замина Љубчо Георгиевски, го промовираше Груевски, па се предомисли и сакаше да се врати, тогаш од 15 членови на извршниот комитет 13 застанаа зад него, а зад Груевски само двајца. Кога сакаше Груевски сакаше да си замине доби повик од американската амбасада да се врати назад. Оваа Влада е инсталирана од странски центар за да промени име, идентитет и историја и тоа се случи, рече Бачев.

Поврзани вести

Пронајдена исчезнатата Драгана

Детектор: Речиси половина од граѓаните сметаат дека резултатите од пописот не треба да влијаат врз правата на етничките заедници

Влатко Зорба

Изборната кампања продолжува со несмалено темпо

Ангеловска: Секој кој има можност преку Солидарниот фонд може да придонесе во борбата против ковид-19

Усвоена владината Стратегија за транспарентност 2019-2021 година

Кризен штаб Гостивар: Состојбата со пандемијата е сериозна, за една недела 80 новоинфицирани