МАКЕДОНИЈА

Беќаровски со порака: Ако се придржуваме до правилата на 11 октомври може да прогласиме победа над Ковид 19

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на 11 октомври ќе може да прогласиме победа над КОВИД-19.

-Ако од денес до 10 октомври СИТЕ, ама баш сите до еден, се придржуваме на 3 толку прости правила (2 метри, маска, миење раце) на 11 октомври може да прогласиме победа над КОВИД-19.Ако и понатаму сме НЕОДГОВОРНИ, на 11 октомври ќе го славиме почетокот на борбата против фашизмот, но и дефинитивниот ПОРАЗ од невидливиот непријател, пишува Беќаровски на својот Фејсбук профил.

Поврзани вести

Заев: Нека се отворат сите прашања за животна средина, нема поважно за нас од здравјето

Влатко Зорба

Филипче: Апелирам сите да ги почитуваме мерките само заеднички може да успееме во оваа битка

Во „Вила Водно“ утре ќе се одржи седница на Советот за безбедност

Њујорк Тајмс: Производителите на канабис во С. Македонија очекуваат Владата да делува

Stefanija Kuzmanovska

Македонски државјанин учествувал во сообраќајна несреќа во Албанија

Независне новости: Килограмот кокаин во банани за Крушопек бил подметнат со систем за следење од истражителите

Никола Поповски