МАКЕДОНИЈА

Бектеши вечерва ќе одговори на сите прашања поврзани со платежните картички

Вечерва од 21:00 до 22:00 часот министерот за економија Крешник Бектеши ќе одговари на сите прашања на граѓаните за платежните картички, ваучерите за туризам како и за сите економски мерки.

„Ги очекувам вашите пораки и прашања во инбокс“, напиша Бектеши на својот Фејсбук профил.

Sonte prej 21:00-22:00, ministri Kreshnik Bekteshi personalisht do të përgjigjet në të gjitha pyetjet e qytetarëve sa i…

Gepostet von Kreshnik Bekteshi am Donnerstag, 11. Juni 2020

 

Поврзани вести

Водата во Скопје квалитетна и безбедна за пиење

Александар Петровски

Д-р Арсенков: За два до три пати е зголемен бројот на пациенти со ургентна патологија во стара Градска болница

Конститутивната седница на Собранието продолжува во 12 часот

Никола Поповски

Заев и Димитров денеска во Женева ќе се сретнат во Дендиас

Влатко Зорба

Американската амбасада во Скопје: Членовите на ЛГБТИ заедницата имаат право на еднакви права и заштита според закон

Царовска: Новото ниво на минимална пензија ќе изнесува 10.700 денари