МАКЕДОНИЈА

Без заштитни маски нема возење во автобус

Владата на вчерашната 58-ма седница донесе измени на Уредбата со законска сила за примена на Законот за превоз во патниот сообраќај за време на вонредна состојба.

Според Уредбата, за патниците и персоналот во возилата се предвидува задолжително носење маски и дезинфицирање на возилата, како и максимална искористеност до 50% од капацитетот за патници во возилата.

Поврзани вести

53 семејства со новороденчиња добија ваучери од општина Кисела Вода

Влатко Зорба

Сите кои ќе сакаат да влезат во Грција ќе кружат преку Бугарија: Затворен граничниот премин „Евзони“

Никола Поповски

Искористеноста на европската помош во земјоделството и руралниот развој е приоритет за Владата на СДСМ

Влатко Зорба

Министерката за финансии со реакција на прес-конференција на дополнителната заменичка министерка

Берта Китинска

Новата монтажна гаража во Расадник почеток на решавањето на проблемот со паркирањето во населбата

Stefanija Kuzmanovska

Димитров: Крајната цел – општество во служба на граѓанинот со еднакви можности, без дискриминација