МАКЕДОНИЈА Политика

Бишевац: Не можете да негирате дека Ахмети не е еден од најмудрите политичари во оваа држава

„Не можете да негирате дека Али Ахмети со цел багаж што го носи не е еден од најспремните, најумните и најмудрите политичари во оваа држава. Тој точно знае во кој момент кој потег да го повлече“, изјави Сафет Бишевац во емисијата „Само вистина“.

„Можно е ДУИ да го одбере и ВМРО-ДПМНЕ за владина коалиција, ако претходно не ги усогласат ставовите со СДСМ. Ако вие цело време играте со жестоки напади кон некого, како што правеше СДСМ кон ДУИ, тогаш треба да се подготвите, резултатот да ве доведе до ситуација да морате да преговарате“, вели Бишевац и смета дека е крајно време оваа држава да покаже дека има сили, знаење и волја за вистински договор и вистински разговор.

Поврзани вести

Заев: Визијата на Делчев станува мост кој нѐ поврзува со другите народи за обединета Европа

Stefanija Kuzmanovska

Во Дебар 45 лица излекувани од коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Избори 2020 низ фотографии: Под маски и на дистанца

Речиси 18 години не можеме да спроведеме попис

Заев: Декларацијата за слободно движење на Западен Балкан е во духот на европската економска агенда и Берлинскиот процес

Влатко Зорба

Села со потпис на иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“