МАКЕДОНИЈА Политика

Бишевац: Зошто да не биде Албанец премиер?

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник на листата на ВМРО-ДПМНЕ, во „Само Вистина“ на „Канал 5“ ТВ запраша зошто да не биде Абдулменаф Беџети премиер, односно зошто да не биде Албанец.

-Значи нека победи ВМРО-ДПМНЕ, ќе биде понудена платформа на која ќе бидат повикани сите политички партии на коалицирање и ДУИ и Алијанса. Зошто да не, тоа е нашата држава, не е проблем за тоа. А зошто да не биде Абдулменаф Беџети премиер, зошто да не?

Поврзани вести

Застанавме зад кандидати на ДУИ во кои верувавме, иако релано се изгоревме, вели Заев

СДСМ: Продолжуваме со разговорите за формирање стабилно парламентарно мнозинство

Берта Китинска

Група струмичани го украле телото на починат пациент од Инфективното одделение

Берта Китинска

Заев за извештајот на ТИ: Падовите во делот на корупцијата се однесуваат за периодот 2006 – 2017 година

Влатко Зорба

Ахмети за РСЕ: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат силна ДУИ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Министерот за култура побарал Аквадуктот да се стави под заштита на Управата за заштита на културното наследство

Maja_Serafimova