МАКЕДОНИЈА

Боки 13 останува во притвор поради опасност од бегство

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“ останува во притвор.

Ова е одлуката на Апелациониот суд откако вчера Јовановски побара укинување на мерката притвор поради здравствени проблеми.

Како причини за отфрлање на барањето, Апелација наведува опасност од бегство и можност за повторување на делото.

Поврзани вести

Отпадни и отровни води ја загадуваат почвата и водата во тетовско Јегуновце, пречистителна станица не работи

Мизрахи на средба со генералниот секретар на Црвен Крст

Влатко Зорба

Мицевски: Меѓународната заедница да реагира за носењето на Законот за ЈО, Пендаровски да не го потпише

Александар Тодески

Двајца повредени во пожар во угостителски објект

Закажаните термини за 6 и 7 јуни, презакажани за следната недела

Калеска-Ванчева: Во интерес на граѓаните и државата е предлог законот за спречување и заштита од дискриминација