МАКЕДОНИЈА

Боки 13: Во држава во која владеат криминалци, Судот да не тренира правда врз мене

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски од судот побара неговиот клиент да биде пуштен во домашен притвор, на кој предлог обвинителката Рускоска се спротистави бидејќи како што посочи, Боки 13 бил фатен на граница со намера да бега.

На ова реагираше и Бојан Јовановски, потврдувајќи дека Рускоска лаже бидејќи, како што посочи, дека тој одел на седум дневен одмор на Миконос.

„Чесен суде, ве молам, оваа држава, во која криминалци владеат и шетаат слободно, Судот да не тренира правда врз мене“, посочи Јовановски.

И.Р.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Елка накитена со ѓубре на плоштад „Македонија“

Ивана Рамаданова

Мизрахи во посета на Заводот за рехабилитација на деца и младинци

Stefanija Kuzmanovska

Јовески: Закон за професионално обвинителство, а не решение кое е резултат на пазарење

Viktor Jovanov

ТНТ по две години започна повторно, овој пат се презентираа докази на ЈО

Берта Китинска

Агенција за вработување: Годината што изминува бележи рекордни бројки на искористеност на мерките за вработување

Влатко Зорба

Кирацовски: Амандманите не се процесуирани, ќе може да расправаме наредната недела

Александар Тодески