МАКЕДОНИЈА

Чаир со 300 активни случаи, регистрирани и 5 странци со коронавирус

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8.111, бројката на оздравени пациенти е 4203, на починати е 382, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3526

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 300
• Аеродром – 159
• Бутел – 131
• Гази Баба – 189
• Центар – 138
• Карпош – 140
• Сарај – 120
• Кисела Вода – 108
• Ѓорче Петров – 105
• Студеничани – 110
• Шуто Оризари – 79
• Арачиново – 43
• Илинден – 23
• Петровец – 18
• Чучер Сандево – 11
• Сопиште – 9
• Зелениково- 14
• Странец – 5
• Нераспределен- 128.

Поврзани вести

Заев денеска ќе објави на Фејсбук кога го пријавил случајот Рекет

Никола Поповски

Заев од Охрид: Овој празник е верба за нов почеток

Почина 79 -годишен пациент од Дебар заболен од коронавирусот

Заврши 14 дневниот карантин за 99 лица, примени нови 94

Берта Китинска

С. Македонија ќе добие милион маски од Чешка

Берта Китинска

Арифи: ДУИ не е партија што блефира