МАКЕДОНИЈА

Четиринаесет смртни случаи од Ковид-19, најмладиот имал 51 година

Од Министерството за здравство информираа дека во последните 24 часа починати се 14 лица од компликации со Ковид-19.

Според соопштението, починале тројца пациенти од Скопје (51, 60 и 83г), тројца од Куманово (65, 71 и 53г), еден пациент од Дебар (80г), двајца од Прилеп (55 и 56г), еден од Тетово (63г), еден од Велес (65г), еден од Струмица (68г), еден од Радовиш (72г) и еден пациент од Кратово (75г).

Сите се починати во болнички услови.

Поврзани вести

Регистриран 391 прекршок за неносење на маска

Никола Поповски

Османи: Немаше ништо друго освен гласно навивање на прославата на Шверцери

Viktor Jovanov

Царовска, Жбогар и Мантованели во Демир Капија: Со вложување во туризмот го развиваме локалниот економски развој

Stefanija Kuzmanovska

Најдоцна 20 дена од одржувањето на изборите треба да се одржи конститутивната седница на Собранието

Груевски во СМС пораките за „Монструм“: Мислам дека некоја организација на жени или МПЦ мора да реагира на ИВЗ

Влатко Зорба

Денеска се отвораат границите, без тест и карантин