МАКЕДОНИЈА

Чулев: МВР отвора истраги за носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за ТВ21 го потврди министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев.

„Ние веќе имаме отворено сериозни истраги, во областа на организираниот криминал и во областа на корупцијата. Ќе излеземе во наредниот период и со пресови преку кои ќе ја информираме јавноста, а тоа не го направивме претходно поради коронавирусот“, изјави Чулев.

Чулев додава дека во истрагата опфатени се и сегашни функционери, а дека пристапот бил непристрасен.

„Ќе обелодениме сериозни злоупотреби од лица носители на јавни функции“.

Поврзани вести

Филипче: Нема простор за паника поради Коронавирусот

Viktor Jovanov

Филипче: Следната недела ќе се одлучува за отворање на границите

Берта Китинска

Српското собрание го изгласа Договорот меѓу Србија и С.Македонија за взаемно признавање на квалификувани услуги

Берта Китинска

Увид во Избирачкиот список направиле 7.500 избирачи

Stefanija Kuzmanovska

Заев- г.г. Стефан: Поддршка од Владата во процесот на обезбедување автокефалност на МПЦ-ОА

Берта Китинска

Обвинетиот во „Диво насеље”, Шефчет Халачи и пратил прислушувани материјали на Фетаи за случајот ,,Монструм”