МАКЕДОНИЈА

Чулев: Панчевски се бара со потерница

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев информираше дека поранешниот  претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница.

– Полициските службеници во три наврати не го најдоа на посочената адреса. За тоа беше известен судот во Велес, по што беше распишана потерница по него , изјави Чулев.

Основниот суд од Велес на поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје му одреди 30 дена притвор поради отсуство на рочиштето за судскиот предмет „АКМИС”, во кој тој е обвинет.

Поврзани вести

Рускоска со цитат од Делчев го започна судењето за 27 април, обвинетите не се чуствуваат виновни

Влатко Зорба

Шверцери направиле штета од 4.000 евра во МНТ

Ахмети: Заев треба да бара прошка од Албанците

Димитров на средба со Чолош и Ќучук: Поддршка за отворање на пристапните преговори со ЕУ

Македонија: 12,1 отсто од новородените деца во 2018 година биле од вонбрачни заедници

Влатко Зорба

Констатирани недостатоци во врска со средбата во Куманово

Stefanija Kuzmanovska