МАКЕДОНИЈА

Чулев во посета на полициските службеници распоредени на пунктови кај Маврово и Бошков Мост

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети полициските пунктови кај Маврово и Бошков Мост и оствари средба со полициските службеници кои се распоредени таму.

– Тука сум за да изразам поддршка на полициските службеници кои се дел од Одделот за специјални полициски операции и несебично помагаат на граѓаните во справување со последиците од корона вирусот, изјави Чулев.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дела тој се заблагодарил на колегите од Дирекцијата за заштита и спасување и ги повикал граѓаните да останат во своите домови и да ги почитуваат одлуките на Владата за справување со коронавирусот.

Поврзани вести

Заев: Јас ќе ја предводам владата во следните 4 години

Во Куманово се поставува монтажна болница за ковид-случаи

Никола Поповски

СДСМ: Секој од нас има обврска да ги почитува мерките

Маричиќ: Трагично е што опозицијата не го признава позитивниот извештај од ЕУ

Viktor Jovanov

ФЗОМ апелира на рационално користење лекови

Ивана Рамаданова

Водата за пиење во Скопје е исправна и безбедна за пиење

Александар Петровски