МАКЕДОНИЈА

Д-р Беќаровски: Престанете да го критикувате здравствен систем, бидете крајно одговорни и совесни

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, упати апел до граѓаните, да престанат да го критикуваат здравствениот систем бидејќи и земјите кои имаат најдобро здравство имаат зголемен број на починати лица од Ковид 19.

„Во Словенија последниве 24 часа починаа 18 пациенти болни од Covid-19. Во Франција во последните 24 часа починаа 294 пациенти болни од Covid-19. И двете држави имаат меѓу најдобрите здравствени системи и пристап кон најдобрите лекови. ЗАТОА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГО КРИТИКУВАТЕ МАКЕДОНСКИОТ ЗДРАВСТВЕН СИСТЕМ, ТУКУ БИДЕТЕ КРАЈНО ОДГОВОРНИ И СОВЕСНИ“, пишува Беќаровски.

Поврзани вести

Србија: 83 новозаразени и еден починат во последните 24 часа

Никола Поповски

Триесет и девет пациенти на Инфективна се на кислородна поддршка

Берта Китинска

Селмани за случајот „Боемска улица“: Не може човекот што сака да биде премиер да кажува дека не ги знае протоколите и мерките за заштита

Филипче: За викендот карантин од сабота од 19 часот до вторник до 5 часот наутро

Заев за ВМРО-ДПМНЕ: Зошто го слават и пеат Тодор Александров, тој e предавникот на нашите војсководци

Шкријељ: Мерките на МТСП се насочени особено кон ранливите групи

Влатко Зорба