МАКЕДОНИЈА

Д-р Пановски: Не чув дека има казни за масовните собири, нема контрола и затоа сме на ова дереџе

Секој ден одиме во продавница, не гледам зошто би се заразиле на избори, рече д-р Пановски во гостувањето на Канал 5.

-Не чув дека има казни за масовните собири, нема контрола и затоа сме на ова дереџе. Сарај има повеќе случаи од Дебар, но тамошните граѓани имаа поголема свест и сами бараа помош од науката. Карантинот требаше да се укине или да остане во секој град согласно бројот на заразени, а недостасуваше и строга полициска контрола, истакна Д-р Пановски.

Поврзани вести

Северна Македонија го поздравува планот на претседателот Трамп за решавање на израелско – палестинскиот конфликт

Заев најави дека допрва ќе покаже што знае во економијата

Maja_Serafimova

Димитров-Ауреску: Вклучување на Западниот Балкан во ЕУ одговорот при справување со кризата и последиците

Влатко Зорба

Судскиот совет разреши судија

Stefanija Kuzmanovska

Фрчкоски: Уставниот суд прави скандал со амнестијата на Иванов, но нема да успее

Viktor Jovanov

Стојановски: Димески преку медиумите лажно се претставува како моментален претседател на Синдикатот