МАКЕДОНИЈА Политика

Дескоска се збогуваше со вработените во министерството за правда и од утре му се враќа на универзитетот

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска се збогуваше со вработените во министерството и од утре и се враќа на професорската професија.

-Последниот работен ден во Министерството за правда упатувам благодарност до сите вработени во Министерството кои пожртвувано работеа и се вложија во реформите во областа на правдата. Со нивното знаење и ентузијазам тие придонесоа за позитивните оценки кои ги добивме и кои овозможија одлука за отварање на преговори со ЕУ. Пред нив останува предизвикот за водење на преговорите, предизвик со кој верувам успешно ќе се соочат за доброто на сите нас!, напиша Дескоска на фејсбук.

Поврзани вести

ФЗОМ: Тестовите за коронавирус чинат од 1.100 до 5.500 денари

Влатко Зорба

Спасовски: Нашите млади наследници ја споделија со сите нас радоста на музичката солидарност

Николовски: Заради бегањето на опозицијата од избори во декември да се потсетиме на фактите

Влатко Зорба

Столтенберг: Членството на Северна Македонија во НАТО е добро за целиот регион

Влатко Зорба

Прифатени уште 5.000 приговори за домашната платежна картичка

Влатко Зорба

Ќе имa ли нови олеснувања за работата на кафулињата?

Берта Китинска