МАКЕДОНИЈА Политика

Десковска за предлог министерот за МВР на Мицкоски: Покрај толку советници да дадеш противуставен предлог

По информациите дека Мицкоски го предлага полковникот Ковачки за прв човек во Министерството за внатрешни работи во техничката влада, експресно реагираше министерката Дескоска:

,,Покрај толку советници од Правен, да пуштиш противуставен предлог?!”

 

Поврзани вести

Калајџиев: Законот за ЈО да се тргне од партиите и да се врати во рацете на експертите

Viktor Jovanov

Силјановска: Доста отваравме пандорини кутии, да се занимаваме со демократијата

Манчевски: Планот е до 2025 сите градови да бидат покриени со 5Г сигнал

Влатко Зорба

Трагедија во тетовско: Прегазен 75-годишен човек

Никола Поповски

За 10 дена волонтерите од Црвен крст им помогнале на 3.168 лица во универзитетските клиники

user3

Гламчевски: Моето лично искуство со коронавирусот