МАКЕДОНИЈА Хроника

Девојка од Велес била силувана двапати во ист ден

Дваесет и четири годишна девојка од Велес во полициска станица вчера пријавила дека на 20 септември во два наврати, во хотел во Велес и во близина на река Бабуна, пријател на момче на нејзина пријателка физички ја нападнал и извршил обљуба врз неа.

Како што информира портпаролот на СВР Велес,  Верољуб Додевски, се работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Косово донесе одлука за задолжителен негативен ПЦР тест за Македонците

Нелоски: Власта да најде решение за потешкотиите на граѓаните со поскапувањето на струјата

Никола Поповски

Родилката позитивна на коронавирусот од ГАК е префрлена на Инфективна

Берта Китинска

Дичев: Проблемот ќе се реши ако се изгради магистрала „Гоце Делчев“ од Скопје до Софија

Никола Поповски

Апелација: Отфрлена жалбата за притворот на Боки 13

Ивана Рамаданова

Скопје: 170 активни случаи на корона во Аеродром, 158 во Центар

Влатко Зорба