МАКЕДОНИЈА

ДИК најави јавна седница во 18:15 часот

Државната изборна комисија најави дека во 18:15 часот ќе одржи јавна седница.

Се очекува ДИК да ги објави неофицијалните конечни резултатити од вчерашните парламентарни избори.

Објавувањето на резултатите од изборите се пролонгираше бидејќи имаше пад на сајтот за известување во неколку наврати, за што од ДИК информираа дека станува збор за надворешен напад.

Седницата ќе се емитува во живо на Јутјуб каналот на ДИК

Поврзани вести

Колев: Криминална и материјална одговорност за судиите кои ќе носат грешни судски решенија

Калеска-Ванчева: СДСМ ќе биде единствена партија која ќе има 50-50 застапеност на изборните листи

Viktor Jovanov

Граѓаните ги разгледуваа идејните проекти за обнова на спортската сала „Партизан“

Николовски: Добитни места на листите ќе има за сите коалициони партнери, не само за СДСМ

Организирано враќање за 160 македонски граѓани од Белгија и Франција, уште 35 се очекуваат од Абу Даби

Влатко Зорба

МВР: Безбедносната состојба на подрачјето на Дебар и Центар Жупа е стабилна