МАКЕДОНИЈА Политика

Димитриевски: Верував и сè уште верувам во институциите и непристрасните професионалци во системот

„Верував и сè уште верувам во институциите и непристрасните професионалци во системот. Убеден сум дека вистината за овој монтиран случај излезе на виделина.

Ќе ги преземам сите активности предвидени со закон да се лоцираат одговорните лица во постапката кои од нив познати мотиви ги злоупотребија сопствените службени овластувања и креираа случај за наводно сторено кривично дело кое имаше за цел јавно да ме девалвира и дискредитира и да ја искриви вистината“, напиша градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на Фејсбук откако обвинителството ја отфрли кривичната пријава против него.

Поврзани вести

Заев: Објавувањето на препеви од Конески на грчки јазик е дополнителна афирмација на македонскиот јазик

Влатко Зорба

МВР во наредниот период поинтензивно ќе влезе во пресметка со криминалот, најави Спасовски 

Берта Китинска

Митрески: Само дијалогот гради мостови и на тој начин може да се дојде до одржливи решенија

Димитров: Само тој што не весла има време да го ниша чамецот

Влатко Зорба

Во Скопје заболени 143 лица од коронавирусот, најголемиот дел се од Карпош

Берта Китинска

Заев: Институциите да истражат кој ги пуштил снимките за Милошоски

Stefanija Kuzmanovska