МАКЕДОНИЈА Политика

Димитров демантира: Лажна вест е дека не сум побарал од Обвинителство да се испита информацијата за мојата наводна оставка

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров излезе со демант на текстот со наслов „Посебниот случај на Никола Димитров“ на Експрес.мк, близок до опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во кој, според него, преку грубо кршење на новинарските стандарди, без да биде побаран за став, објавил ноторна лага за информација што е многу лесно проверлива, а се однесува на барањето до Обвинителство да се испита информацијата за неговата наводна оставка пред речиси година и половина.

Поврзани вести

ЗНМ: Политичките партии најостро да ги осудат заканите кон новинарите

Никола Поповски

МТСП: Рекордни финансии издвоени за активни програми и мерки за вработување во 2020 година

Александар Тодески

Еко-активистите по Советот за безбедност: Очекуваме решенија како што беше и средбата, на високо ниво

Maja_Serafimova

Таравари нема да толерира дивоградби во Гостивар

Влатко Зорба

Забрчанец: Треба да го поттикнуваме сомнежот и да создаваме критички настроена јавност

Влатко Зорба

Заев: Доколку во Собранието не се донесат суштинските закони значајни за граѓаните, тогаш изборите може и да се одложат