МАКЕДОНИЈА

Димитров и неговиот син заедно славеа роденден (ФОТО)

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров денеска го прослави својот 48 роденден, а тоа го направи заедно со својот син Калин, кој е роден на истиот ден.

Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста и убавите желби! Од мене и од син ми Калин, за кого имав…

Gepostet von Nikola Dimitrov am Mittwoch, 30. September 2020

„Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста и убавите желби! Од мене и од син ми Калин, за кого имав среќа да се роди на мојот роденден: да сте живи, здрави, среќни и исполнети, со љубов, верба и надеж, и со сите ѕвезди ортаци!“, напиша Димитров на Фејсбук.

Поврзани вести

Тупураинен: Францускиот предлог за реформа на проширувањето нема да биде тема на дебатата денеска

Ивана Рамаданова

Облачно со повремен дожд

Влатко Зорба

Шамари, клоци, тупаници..Масовна тепачка во Струмица (ВИДЕО)

Берта Китинска

Заев: Мицкоски може знае статистика, но за економија не го бидува

Малески: Наместо избори, дебата за да изградиме заеднички став за надворешната политика

Христина Николовска

Денеска ново рочиште за „Таргет-Тврдина“

Ивана Рамаданова