МАКЕДОНИЈА Политика

Димовски: Потребно е рачно пребројување на гласовите

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски соопшти дека треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации.

Тој додава дека се различно од тоа ќе значи зголемување на недовербата и разочарувањето кај граѓаните.

„Се друго ќе значи уште поголема криза“, напиша Димовски на Фејсбук.

Треба да се спроведе РАЧНО ПРЕБРОЈУВАЊЕ НА ГЛАСОВИТЕ, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми,…

Gepostet von Ilija Dimovski am Donnerstag, 16. Juli 2020

Поврзани вести

Брнс: Ратификацијата е плод на напорна работа, посветеност и вложување во иднината

user5

Пендаровски-Сасоли: Европската интеграција е наша долгорочна определба

Viktor Jovanov

ВМРО ДПМНЕ ќе го поддржи протестот на земјоделците, СДСМ реагираат дека тие стојат зад протестот

Христина Николовска

Царовска: Најважно ни е работниците и работодавачите да ги почитуваат протоколите

Јовановска: Трудниците да не ја извртуваат вистината, да не лажат и да не ги прикриваат фактите

Берта Китинска

Митрески: ВМРО-ДПМНЕ намерно го кочи Законот за отпис на камати на долгови