МАКЕДОНИЈА

Директорот на скопската Зоолошка приведен поради објава на Фејсбук (фото)

Денес попладнево приведен бил директоротот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски поради контроверзна објава на неговиот Фејсбук профил, објави порталот А1.он.

Тој на својот профил напишал „да се шкртне „Северна“ од гласачкото ливче“.

Објавата вчера и денеска беше споделувана по социјалните мрежи,а Галетановски еден час давал исказ по што бил пуштен.

Тој бил пријавен од анонимно лице.

 

Поврзани вести

Љупчо Николовски негативен на коронавирусот

Берта Китинска

Триесет дена притвор за убиецот во Тафталиџе

Никола Поповски

Заев: Кој направил штета врз државниот буџет ќе си одговара

Александар Тодески

Миле Јовановски дава исказ за Меѓународен сојуз пред Русковска

Александар Тодески

Левица: „Џојсон Сејфти Системс“ масовно брка работници од работа, државата да ја национализира

Влатко Зорба

Филипче: Градинките се отвораат на почетокот на јуни, а границите кон средината на јуни

Никола Поповски