МАКЕДОНИЈА

До крајот на неделава врнежи и грмежи

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на квадратен метар), поинтензивни електрични празнења, засилен ветер и појава на град.

Максималната температура ќе достигне од 23 до 29 степен. УВ индекост ќе биде 5.

Во Скопје претежно облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне со зголемена нестабилност и појава на пороен дожд со грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне до 26 степени.

Во наредните денови ќе продолжи периодот на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град.

Поврзани вести

Гласањето ќе трае два часа повеќе, а гласачите маските ќе ги тргаат за да се легитимираат

Берта Китинска

Царовска, Жбогар и Мантованели во Демир Капија: Со вложување во туризмот го развиваме локалниот економски развој

Stefanija Kuzmanovska

Прекината денешната седница: Нема договор за избор на главен државен ревизор

Влатко Зорба

(ВИДЕО) Заев: Направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, ние сме единствена опција

Александар Тодески

Тасевски отворено до Груевски: Овие што те сменија, се спроведоа ко што им рече

Берта Китинска

МОН објави упатство: Наставниците да го прилагодат оценувањето согласно учењето на далечина

Берта Китинска