МАКЕДОНИЈА

Домашна карантинска работилница: Брачен пар од Скопје произведува и поклонува заштитни маски

Во изминатиов перод на социјалните мрежи се споделуваат фотографии од граѓани кои вредно изработуваат во нивните домови заштитни маски кои ги подаруваат.

Една таква фотографија е и од домашната карантинска работилница на еден брачен пар на која се гледа како тие вредно изработуваат заштитни маски. Фотографијата е споделена од нивната ќерка која апелира дека ако на некому му требаат маски, може слободно да ги контактира.

Karantinskata rabotilnica na majka mi i tatko mi pod polna parea 🥰..Na kogo mu trebaat obratete se slobodno…P.S ne se plakjaat ❤

Gepostet von Irena Kiroska am Dienstag, 31. März 2020

 

Поврзани вести

Грујовски: Однесувањето на Трипуновски е непримерно, го нарушува личниот интегритет на вработените и прави мобинг

Дука: Стабилна е епидемиолошката состојба во Дебар

Ги запознаваме ретките болести: Склеродермија (Системска склероза)

Stefanija Kuzmanovska

Околу 40 минути траеше потрагата по крстот во Пробиштип, попот мораше да фрли втор (ВИДЕО)

Сончево време со температура до 21 степен

Берта Китинска

Од 15 јуни: Нашата земја е на списокот од 29 земји на кои ќе им биде дозволено патување во Грција