МАКЕДОНИЈА

Дури 12 починати за едно деноноќие, најмладиот на возраст од 43 години

Во последното деноноќие починале дури 12 пациенти заразени со корона, а најмладиот е на возраст од 43 години, соопштуваат од Министерстовото за здрасвтво.

Според дневниот извештај, тројца од починатите пациенти се од Скопје на возраст од 52, 73 и 85 години, еден од Куманово на возраст од 59 години, двајца пациенти од Прилеп на возраст од 78 и 75 години, двајца од Велес на возраст од 61 и 62 години, двајца пациенти од Гостивар на возраст од 43 и 76 години, еден шеесет и шестгодишен струмичанец и и шеесет и деветгодишен пациент од Свети Николе.

Поврзани вести

Црвенковски меѓу учесниците на 27. Копаоник бизнис-форум

Влатко Зорба

Македонски концепт: Џамбаски со напад врз Богојески по нарачка на Каракачанов

Никола Поповски

Мини Шенген: Белград, Скопје и Тирана потпишаа договори за соработка во борбата против Ковид 19

Берта Китинска

ФОТО: Ангеловска од својот кабинет: „Кога појадувам сакам да е домашно“

ГАЛЕРИЈА: Се одржа традиционалната трка на дедомразовци

Влатко Зорба

Протестот против полицискиот час нема да се одржи