МАКЕДОНИЈА

Два нови случаи на коронавирус во Кавадарци

Два нови случаи на коронавирус се регистрирани во Кавадарци, заразена е 48-годишна докторка интернист која три седмици била на работа во „8-ми Септември”. Оваа информација за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Во другиот случај станува збор за 26-годишно машко лице.

Двајцата се со лесна клиничка слика и на домашно лекување. Се утврдуваат нивните контакти, со цел нивна изолација.свд/фф/

Поврзани вести

Од почетокот на годинава скопските пожарникари изгаснале 28 огнови на отворено

Александар Петровски

Лесно спроведливи се протоколите за гласање и треба да се почитуваат, вели Филипче

Апел до македонските државјани од држави со висок и среден ризик да го одложат доаѓањето дома

Stefanija Kuzmanovska

Сите епизоди на „Зоки Поки“ достапни онлајн!

Автобусите на ЈСП од утре ќе сообраќаат по нов возен ред

Берта Китинска

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Берта Китинска