МАКЕДОНИЈА

Два земјотреса утрово го стресоа Штип

Во 8.00 и во 8.15 часот утрово се регистрирани земјотреси со епицентри на 77 километри југоисточно од Скопје и се почувствувани во Штип и околината.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека според досегашните податоци нивните Рихтерови магнитуди изнесувале 3.1 на првиот и 2.7 на вториот земјотрес.

-Беа почувствувани од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, информира Сеизмолошката опсерваторија.

Поврзани вести

Започна средбата меѓу Заев и Ахмети во Клубот на пратеници

Никола Поповски

Пендаровски утре ќе соопшти дали ќе има нова вонредна

Бизнисменот Митровски: Сфатив колку е сериозна и голема работата и бев исплашен

Влатко Зорба

Ангелов: Ние сме Македонци кои зборуваат македонски јазик

Александар Тодески

Коронавирус: Во Скопје 1.868 активни случаи

Влатко Зорба

Сицијалдемократите од ЕП со знамиња во рацете ги поддржаа Скопје и Тирана

Христина Николовска