МАКЕДОНИЈА Хроника

Двајца повредени во пожар во угостителски објект

На 18.08.2020 во 11.30 во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на бул.„Александар Македонски“. Притоа, со повреди се здобиле Н.Т.(36) и Љ.Т.(52), двајцата од Скопје, кои се обиделе да го изгаснат огнот, по што биле пренесени во ГОБ „8 Септември“ за укажување на лекарска помош.

За настанот бил известен трудов инспектор, а пожарот бил изгаснат од останатите вработени. Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Техничката влада ќе профункционира на 3-ти јануари – ВМРО ДПМНЕ ќе ги превземе МВР и социјала

Maja_Serafimova

МВР со кривични пријави против Нефи Усеини и неговиот брат

Никола Поповски

Јовевски: За високо профилните кривични дела нема можност да се судат онлајн

Спасовски – Шуц: Силна поддршка од Германија за европските перспективи на земјава

Таткото и сопругата на Маричиќ се откажаа од своите функции

Берта Китинска

Временска прогноза за наредните денови

Берта Китинска