МАКЕДОНИЈА

ЕБР интервенираа по обидот за бришење на снимките во ресторанот каде беше затекнат Мицкоски

Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пренесува А1он.

Тие интервенираат бидејќи се бришеле снимки од надзорни камери на кои се гледа дека угостителскиот објект работел, а внатре бил Мицкоски. Додека инсистирале да направат увид, затекнале како политичар излегува од објектот.

Поврзани вести

Селмани: Комисијата за заразни болести воопшто не е партизирана, тие се експерти

Во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“

СДСМ: Мицкоски мора да се соочи со кривична одговорност за серијата сериозни дела сторени на улица „Боемска“

Спасовски: За СДСМ е важна визијата за евроинтергација и коалиција која верува во овие принципи

Берта Китинска

За еден ден казнети 461 граѓанин за неносење маски

„Во шума е забрането, а во црква од иста лажичка е дозволено“, чудна логика реагираат граѓаните

Берта Китинска