МАКЕДОНИЈА

Една пациентка од Скопје почина од Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19.

Почината е една пациентка од Скопје (51г.) во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 12083, бројката на оздравени пациенти е 8248, на починати е 529, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3306.

Поврзани вести

Мицкоски до Тимоние: Старо-новата влада без конкретни мерки и проекти и во новиот мандат

Никола Поповски

Артилериска стрелба по повод приемот во НАТО

Влатко Зорба

Казнети 332 лица, за неносење лична заштита

Берта Китинска

И постдипломците ќе добијат домашна платежна картичка

Никола Поповски

Сончево со температура до 37 степени

Шекеринска: Со новиот закон се воведува стипендирање на дефицитарни кадри во Армијата

Viktor Jovanov