МАКЕДОНИЈА

Едно лице рането во оружен инцидент во Скопје

Едно лице е повредено во оружен инцидент што се случил попалденво на улицата „Ордан Чопела“ во Скопје.

Од МВР информираа дека повреденото лице е пренесено во Специјалната болница по хируршки болести „Св.Наум Охридски-Скопје“. Според првичните информации, лицето било застрелано со пиштол.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Поврзани вести

Истражување на Меѓаши: Пријавени се 22 различни видови на насилство во училиште

Донација од гимназијата „Алгоритам“ во медицинска опрема за Инфективната клиника и болницата „8-ми септември“

Захариева: Бугарија е против разделување на Скопје и Тирана на патот кон ЕУ

Никола Поповски

Ацевски: Сите релевантни фактори, дури и Макрон кажаа дека сме заслужиле датум за преговори

Димитров: Колку повеќе ги почитуваме мерките, толку побргу ќе бидат отворени границите

Берта Китинска

Македонски концепт изработи стратегија за реформа во образовниот систем