МАКЕДОНИЈА

Евакуирана салата во Мелбурн за време на говорот од Иванов (видео)

Поранешниот македонски претседател, Ѓорге Иванов, со семејството, се наоѓаат во посета на македонските иселеници во Австралија.

Тој е таму на покана на The Macedonian Community Welfare Association (MCWA) – Македонска добротворна организација, која пред два дена организираше гала вечера со Ѓорге Иванов.

На организација свој говор одржа и Ѓорге Иванов пред присутните Македонци. Неговиот говор беше прекинат од ненадејното вклучување на безбедносните алармите за
опасност во „Plenty Ranges Arts and Convention Centre“, при што обезбедувањето реагираше и ги замоли присутните да ја напуштат зградата.

 

Поврзани вести

Филипче: Во моментов на располагање се околу 1.400 тестови за коронавирусот

Судењето за „Рекет“ продолжува со презентација на материјални докази

Stefanija Kuzmanovska

Заев: Училиштата ги правиме енергетски ефикасни

Влатко Зорба

Милошоски денеска во Обвинителство ќе ги предаде снимките

Берта Китинска

АХВ: Неосновани обвинувањата од Трипуновски за безбедноста на храната

Влатко Зорба

Мицкоски: СДСМ имаше период од три години, доволно да покаже и да испорача барем десет проценти од тоа што го ветуваше