МАКЕДОНИЈА

Филипче: Ова се хероите кои деноноќно работат, тие се на работа, а вие седете дома (ФОТО)

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографија со колегите од Институтот за јавно здравје.

-Ова се моите колеги од Институтот за јавно здравје, авторизираната лабораторија во која се изработуваат тестовите за коронавирус. Ова се хероите кои деноноќно се на своите работни места. Тие се таму, а вие седете дома. Да го спречиме ширењето на вирусот и да им помогнеме полесно да го надминат овој исклучително тежок период, напиша Филипче.

Поврзани вести

Таравари: Албанците се шегуваат со предлогот на Ахмети за Албанец премиер

Никола Поповски

Џафери со благодарност до Ручи за честитката за неговиот реизбор

Нема влез за Македонците во Германија: Забрана за патување во земјата до 31 август

Распишани изборите за градоначалници во Штип и Пласница

Никола Поповски

Короната ќе не научи на нови правила: Ракување, бакнување и гушкање веќе нема да биде начин на поздравување

Берта Китинска

Министрите за надворешни работи на шесте земји од Западен Балкан со заедничка изјава