МАКЕДОНИЈА Политика

Филипче: Пред нас е продолжен викенд во кој очекувам максимално одговорно однесување на граѓаните

Пред нас е продолжен викенд во кој очекувам максимално одговорно однесување на граѓаните. Влегуваме во исклучително ризична фаза во која вирусот е широко распростанет и можноста за заразување е голема.

Групирањето, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време. Има многу безбедни начини за убаво поминат викенд почитувајќи ги мерките за заштита. Сега е време да го заштитиме сопственото, а со тоа и јавното здравје, напиша на Фејсбук, министерот за здравство, Венко Филипче.

Поврзани вести

Заев: Среќен сум што сум дома заедно со семејството во изолација по цели денови

Берта Китинска

Променет сообраќаен режим во центарот на Скопје поради најавениот марш

ССМ: Апелираме сите работници и граѓани, максимално да ги почитуваат и да се придржуваат до препораките на Министерството за здравство

Никола Поповски

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државава

Влатко Зорба

Израмнета кривата на епидемијата, но мерките мора задолжително да се почитуваат

Берта Китинска

Скрининг за коронавирус во детската градинка во Кичево: Сите вработени негативни