МАКЕДОНИЈА

Филипче: Се размислувам како по мерките ќе се вратиме во нормала

На новинарското прашање дали набрзо ќе укинат рестриктивните мерки министерот за здравство објасни дека се уште нема таква одлука, и дека постои начин за организација на гужвите кои дополнително се прават пред да започне полицискиот час.

-Сега скоро нема да се укинат мерките, размислувам како по нив да се вратиме во нормала, и по овие мерки нема да биде се исто. Со нив ги амортизираме зголемувањето на бројот на заболени од вирусот.Дали ќе бидат воведени други рестрикции за празникот ќе бидете информирани по седницата на Владата, изјави Филипче.

Поврзани вести

Китанов – Сугарески: Изградба на преку 400 километри патишта, магистрален гасовод и дваесетина проекти за канализации и водоводи

Заев на средба со министерката за внатрешни работи на Финска Охисало

Влатко Зорба

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ да престане со лажни вести да создава паника кај граѓаните

Димитров ќе престојува во работна посета на Брисел

Александар Петровски

Излезност до 19 часот: Охрид 49, Струга 35 отсто

Екс градоначалник на Македонска Каменица добил кривична пријава

Никола Поповски