МАКЕДОНИЈА

Филипче со совети за изолацијата и социјалното дистанцирање

На својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче објави неколку совети за тоа како да  го негуваме и менталното здравје во овие кризни ситуации.

Карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на КОВИД-19 и ни помагаат да го заштитиме јавното здравје.Но, не треба да заборавиме за време на овие кризни ситуации да го негуваме и менталното здравје. Подолу може да видиме неколку совети за како би можеле најдобро да се грижиме за себе и другите во ваквите нестандардни услови, напиша Филипче.

Карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на КОВИД-19 и ни…

Gepostet von Венко Филипче am Mittwoch, 1. April 2020

Поврзани вести

Објавена пресудата за „Змиско око“

Берта Китинска

ФОТО: Почна средбата Мицкоски-Ахмети

Брза помош во Обвинителството по пристигнувањето на Јовановски

user3

Заев на теренски увид на стартот на изградбата на патот од село Бутел до село Љуботен

Влатко Зорба

Пожарот околу манастирот „Св. Преображение“ е локализиран

user4

Лицата во изолација ќе се следат преку мобилна апликација

Влатко Зорба